אודות הקליניקה לפסיכולוגיה רפואית

פסיכולוגיה רפואית – רקע

הקליניקה הישראלי לפסיכולוגיה רפואית הוקמה ב-2009, על ידי הפסיכולוגים יעל שרון ויהודה ניניו, על מנת לקדם שירותים פסיכולוגיים רפואיים בקהילה, תוך התאמה לסטנדרטים הרפואיים העדכניים ביותר שקיימים כיום בעולם.

בקליניקה עובדים פסיכולוגים רפואיים בעלי ניסיון עשיר בבתי חולים שונים ברחבי הארץ. בנוסף, צוות הפסיכולוגים בקליניקה יוצר קשר, במידת הצורך, עם גורמי הטיפול השונים בבתי החולים או במרפאות הציבוריות על מנת לשפר את הטיפול בחולה.

הקליניקה הוקמה כדי לענות על צורך של הרבה מאוד חולים וקרובי משפחתם בכל הקשור לסיוע להתמודדות עם מחלות או עם פגיעות גופניות. אנחנו מבקשים לעזור למטופלים שלנו לאתר את המצוקה הזאת ולטפל בה.

המטרה שלנו במכון היא לגשר בין מקצועות הפסיכולוגיה למקצועות הרפואה. אנחנו מבקשים להעצים את יכולת הריפוי של הרפואה המודרנית. כלומר, לשפר את היכולת לנהל מחלה בצורה נכונה, בהיענות לטיפול רפואי, בקיום שגרה שמקלה על הטיפול במחלה או בפגיעה הגופנית.אילו שירותים נותנת הקליניקה

התחומים בהם עובדת הקליניקה פועלים במגוון מישורים:

טיפול פסיכולוגי רפואי באנשים המתמודדים עם מחלה או פגיעה גופנית. טיפול זה מיועד הן לאדם המתמודד עם מחלה, והן לבני המשפחה. הטיפול מתקיים תוך שימוש במודלים וגישות טיפוליות מתחום הפסיכולוגיה הרפואית. הטיפולים מתקיימים במרפאות פרטיות ברחבי הארץ.

הרצאות וסדנאות לארגונים, עמותות ולקהל הרחב בתחומים שונים של קידום בריאות ופסיכולוגיה רפואית.

התערבות ארגונית באוריינטציה של פסיכולוגיה רפואית. ההתערבות מיועדת לארגוני בריאות כגון: בתי חולים, מרפאות, מכונים רפואיים ועוד..